راهنمای کاربری

۱. تنظیم اولیه و ورود به سیستم

در اولین بار اجرا، بعد از نصب برنامهٔ اندرویدی یا ورود به برنامهٔ وب داشبورد لازم است تنظیمات سرور داشبورد شرکت خود را در برنامه وارد کنید.

برای این کار در صفحهٔ ورود روی علامت چرخ‌دندهٔ بالا سمت چپ کلیک کنید و اطلاعات دریافت شده از واحد فناوری اطلاعات سازمان خود را آنجا وارد کنید.

تنظیمات داشبورد
تنظیمات داشبورد

نکته: اگر سیستم وب تدبیر را نیز در اختیار دارید برای تنظیم اولیه می‌توانید وارد سیستم وب شده از منوی «راهنما» فرمان «در بارهٔ برنامه» را اجرا کرده و پس از آن با زدن روی پیوند «تنظیم داشبورد» داشبورد را به طور خودکار روی دستگاه تنظیم کنید.

تنظیم خودکار داشبورد

بعد از انجام تنظیمات با نام کاربری و رمز خود وارد داشبورد شوید.

۲. مفهوم «ابزارک»

«ابزارک» یا ویجت (widget) به نمودارها و نمایانگرهایی گفته می‌شود که می‌توانید آنها را روی صفحات داشبوردتان بچینید.

۳. شرکت و دورهٔ مالی جاری

برای مشاهده و تغییر شرکت و دورهٔ مالی جاری روی آیکون منو واقع در سمت راست/بالای داشبورد بزنید.

نکتهٔ ۱: اطلاعات داشبورد هر کاربر مختص خود اوست و اضافه کردن یا حذف ابزارک توسط شما تأثیری روی داشبورد سایر کاربران ندارد. دسترسی بعضی از منابع اطلاعاتی مثل شاخصها و گزارشات به گروه کاربری شما در تدبیر ربط دارد. هیچ کاربری (حتی مدیر سیستم) نمی‌تواند بدون داشتن رمز کاربر دیگر داشبورد او را مشاهده کند.

نکتهٔ ۲: داشبورد هر کاربر در هر شرکت با شرکت دیگر متفاوت است و به هم ارتباطی ندارند. در صورتی که نیاز دارید ابزارکهای یک شرکت را در شرکت دیگر نیز در دسترس داشته باشید می‌بایست آنها را در آن شرکت مجدداً بچینید و تعریف کنید.

۴. برگه‌ها

با استفاده از «برگه»ها می‌توانید ابزارکها را در گروههای مختلف تعریف کنید. از آنجا که محتوای یک برگه تا پیش از انتخاب آن بارگذاری نمی‌شود می‌توانید جهت کاهش زمان بارگذاری داشبورد، ابزارکهایی را که کمتر به آنها احتیاج دارید در برگه‌هایی غیر از برگهٔ پیش‌فرض قرار دهید. توصیه می‌شود تعداد ابزارکهای هر برگه را محدود کنید تا زمان بارگذاری داشبوردتان معقول بماند.

با استفاده از ابزارهای مربوط به مدیریت برگه‌های می‌توانید برگهٔ جدید تعریف کنید، عنوان برگهٔ جاری را تغییر دهید، برگه‌ها را جابجا کنید و آنها را حذف کنید. اولین برگه از لحاظ ترتیب برگه‌ای خواهد بود در هنگام ورود به داشبورد بارگذاری می‌شود.
دکمهٔ «تازه‌سازی» روی نوار عنوان برنامه فقط داده‌های ابزارکها را تازه‌سازی می‌کند. مثلا اگر عدد یک نمودار تغییر کند آن تغییر را نمایش می‌دهد. ضمناً اگر از طریق دیگری (مثلا وب تدبیر) نمودار جدیدی به برگهٔ جاری اضافه شده باشد آن را بارگذاری می‌کند. دکمهٔ «بارگذاری مجدد» علاوه بر داده‌ها خود ابزارکها را نیز مجدداً بارگذاری می‌کند و به این ترتیب زمان اجرای آن بیشتر است.

۵. افزودن ابزارک جدید به برگهٔ جاری

برای افزودن ابزارک روی دکمهٔ شناور واقع در پایین/سمت چپ صفحه بزنید و از منوی بازشو ابزارک مورد نظر را انتخاب کنید.

۶. نمودار گزارش سفارشی

در پنجرهٔ انتخاب و پیکربندی منبع نمودار در کادر «منبع نمودار »قسمتی از نام گزارش را بنویسید و Enter بزنید یا روی دکمهٔ ذره‌بین روبرو بزنید.
در صورتی که سیستم وب را در اختیار داشته باشید به لحاظ تعداد زیاد گزارشات در دسترس بدون نوشتن بخشی از نام گزارش زمان بارگذاری فهرست گزارشات طولانی‌تر خواهد بود. گزارشات سفارشی بنا به سفارش مشتری طراحی می‌شوند و هیچ مجموعهٔ از پیش‌آماده‌ای غیر از مجموعهٔ ارائه شده برای وب با داشبورد عرضه نمی‌شود. جهت سفارشی‌سازی گزارشات موجود یا طراحی گزارشات جدید می‌بایست با شرکت پردازش موازی سامان تماس بگیرید و گزارش مد نظر را پس از تأیید پروپوزال فنی/مالی ارائه شده دریافت کنید.
می‌توانید ورودی‌های منبع نمودار را مطابق نظر خود تغییر دهید. توجه فرمایید که بعضی از ورودی‌ها مثل تاریخ شروع و پایان از قواعد تدبیر تبعیت می‌کنند و نمی‌توانید مقدار ویژه برای آنها تعیین کنید مگر آن که طراح گزارش چنین امکانی را پیش‌بینی کرده باشد. نمونهٔ خروجی با زدن «اعمال مقادیر ورودی» تازه‌سازی می‌شود. پس از پایان پیکربندی روی دکمهٔ شناور تأیید بزنید.
می‌توانید رنگ عناصر مختلف نمودار را تغییر دهید
برای ابزارکهای مختلف از جمله نمودارها امکان این که بتوانید دورهٔ مالی مورد استفادهٔ ابزارک را به جای دورهٔ مالی جاری یک دورهٔ مالی دیگر بگذارید وجود دارد. علاوه بر این برای انواع ابزارکها امکان تعیین تعداد ارقام اعشار نیز پیش‌بینی شده است.
با زدن دکمهٔ «پیکربندی» روی هر ابزارک امکان تغییر پیکربندی آن پیش‌بینی شده است. امکانات «تازه‌سازی» داده‌های ابزارک، حذف و جابجایی آن در برگه نیز در همین قسمت پیش‌بینی شده است.
در صورت در اختیار داشتن سیستم وب تدبیر می‌توانید نمودارهای این سیستم را به طور مستقیم به داشبوردتان ارسال کنید.

۷. نمودارهای حسابداری

نمودارهای حسابداری را می‌توانید از طریق نسخهٔ ویندوزی تدبیر تعریف کنید.

۸. نمودارهای کالا

معادل نمودارهای کالا را می‌توانید در تدبیر تحت ویندوز در فرم معرفی کالا مشاهده کنید و برای مطالعه در مورد نحوهٔ عملکرد آنها به راهنمای تدبیر مراجعه فرمایید.

۹. نمودار شاخص

جهت آشنایی با نحوهٔ طراحی و پیکربندی شاخصهای کلیدی عملکرد (KPIها) و گزارشات روند و همینطور گزارشات تفکیکی آنها به راهنمای تدبیر ویندوزی برای سیستم هوش تجاری مراجعه کنید.

برای شاخص‌های قابل تفکیک می‌توانید با زدن روی میله‌های نمودار محور تفکیک آنها را مشخص کنید و مقدار تفکیکی را در صورت تعریف بازه‌های مقادیر در هوش تجاری به صورت «نمایانگر» به برگه اضافه کنید یا نمودار آن را ببنید.
نمایانگر مقدار تفکیکی شاخص

۱۰. نمایانگر مقدار شاخص در بازه

تنها شاخص‌هایی توسط این ابزارک قابل نمایشند که برای آنها بازهٔ مقادیر تعریف شده باشد
همانند نمودار شاخص امکان تفکیک یا مشاهدهٔ روند مقدار شاخص با زدن روی نمایانگر مقدار شاخص در بازه وجود دارد

۱۱. چینش برگه

نمونه خروجی چینش دلخواه با کد تصویر قبل