امکانات گرید داده‌ها

در گریدهای داده در هنگام باز کردن فرمها معمولا سطر اول انتخاب شده است (با پس‌زمینهٔ آبی متمایز شده است). می‌توانید روی کامپیوتر با کلیدهای جهتی یا کلیک ماوس سطر انتخاب شده را تغییر دهید یا روی دستگاههای موبایل سطر مورد نظر را لمس کنید. سطر انتخاب شده همیشه یک سطر است. برای امکانات خاصی نیاز است چند سطر را «علامتگذاری» کنید که می‌توانید از کلید + برای این کار استفاده کنید.

عرض ستونهای گریدهای داده‌ها در پوستهٔ وب به طور خودکار تنظیم می‌شوند به این معنی که ستونهای فاقد اطلاعات یا دارای رشتهٔ اطلاعات کوتاه کم‌عرض‌تر و ستونهای دارای اطلاعات با طول بیشتر عریض‌تر می‌شوند.

روی کامپیوتر با قرار دادن ماوس روی سرستونهای ستونهای گرید آنها قرمز رنگ می‌شوند و اشاره‌گر ماوس به حالت نمایانگر قابل کلیک در می‌آید به این معنی که با کلیک روی آنها می‌توانید به امکاناتی در مورد هر ستون دست پیدا کنید.
با کلیک روی سرستون پنجرهٔ مشخصات آماری باز می‌شود که در آن علاوه بر اطلاعات آماری در مورد اعداد اعشاری می‌توانید به امکانات مرتب‌سازی و جستجو دست پیدا کنید
با استفاده از کادر جستجو می‌توانید در ستون خاصی به دنبال بخشی از کلمهٔ مورد نظر بگردید. امکان جستجوی بعدی و قبلی هم وجود دارد.
با استفاده از امکان مرتب‌سازی ستونها می‌توانید اطلاعات را بر اساس چند ستون به صورت ترکیبی (صعودی/نزولی) مرتب کنید. ترتیب ستونهای مؤثر در مرتب‌سازی و نحوهٔ مرتب‌سازی هر ستون بالای آنها نشان داده می‌شود.
برای خارج کردن یک ستون از حالت مرتب‌سازی می‌توانید دوباره روی آن ستون کلیک کنید و روش مرتب‌سازی را تغییر دهید و روی دکمهٔ «اعمال» کلیک کنید یا فرم مد نظر را دوباره از منو باز کنید.

نکته: در نمایش اطلاعات شامل صفحات مختلف، تنها صفحهٔ جاری برای شما ارسال می‌شود تا سرعت دریافت اطلاعات معقول باشد به همین جهت «جستجو» فقط روی صفحهٔ جاری اطلاعات کار می‌کند. اگر نیاز دارید روی تمام اطلاعات جستجو کنید از «فیلتر» استفاده کنید. اما مرتب‌سازی اطلاعات روی سرور و تمام اطلاعات انجام می‌شود.

در صفحات موبایل برای اسکرول به قسمت پایین گرید، قسمت بالای گرید را لمس کنید و نگه دارید و حرکت دهید

مرتب‌سازی (و فیلتر) روی چاپ اثر می‌گذارد با این حال بعضی از گزارشات چاپی آماده از مرتب‌سازی پشتیبانی نمی‌کنند.