پیش نیازها

پیش‌نیاز نصب ثبت آمار وب (علاوه بر دسترسی به تدبیر ویندوزی نسخهٔ بالای ۱۰.۵ با سیستم ثبت آمار فعال) نصب آخرین نسخه‌های NET Core. روی ویندوز سرور است. توصیه می‌شود از نسخه‌های اخیر ویندوزهای سرور مثل ویندوز ۲۰۱۶ و بالاتر استفاده کنید. در صورتی که سرور تدبیر شما از نسخه‌های پایین‌تری از ویندوز استفاده می‌کند می‌توانید سرویس‌دهندهٔ ثبت آمار را روی سیستم دیگری نصب کنید و از طریق رشتهٔ ارتباطی با پایگاه داده‌های تدبیر روی سرور اصلی ارتباط برقرار کنید.

تذکر:  ثبت آمار از نرم‌افزارهای تدبیر با کدپیج لاتین پشتیبانی نمی‌کند و در صورتی که مشتریان این سیستمها تمایل به در اختیار گرفتن این سیستم دارند لازم است پیش از راه‌اندازی سیستم نسبت به تغییر کدپیج نرم‌افزار از طریق شرکت پردازش موازی سامان اقدام فرمایند.

نسخهٔ تحت وب ثبت آمار روی آخرین نسخه‌های کروم و فایرفاکس به درستی اجرا می‌شود و با مرورگرهای قدیمی سازگار نیست.

جهت اتصال به سیستم روی بستر اینترنت نیاز به سروری با دسترسی دائم به اینترنت و حداقل یک آی‌پی ولید (Valid IP) دارید. جهت فعالسازی https (ارتباط روی بستر SSL) ممکن است نیاز به یک نام دامنهٔ اینترنتی (domain) و خرید گواهینامهٔ SSL داشته باشید. خرید و راه‌اندازی امکانات و موارد یاد شده بر عهدهٔ واحد آی تی مشتریان محترم است و ارائه این خدمات در حوزهٔ فعالیت شرکت پردازش موازی سامان نیست.

مراحل ابتدایی راه‌اندازی ثبت آمار وب روی سرور مشابه پوستهٔ وب تدبیر است که می‌توانید در صفحات زیر راهنمای طی این مراحل را مطالعه بفرمایید: