پیش‌نیازها

پیش‌نیاز نصب داشبورد وب (علاوه بر دسترسی به تدبیر ویندوزی نسخهٔ بالای ۱۰.۵ با سیستم داشبورد فعال) نصب آخرین نسخه‌های NET Core. روی ویندوز سرور است. توصیه می‌شود از نسخه‌های اخیر ویندوزهای سرور مثل ویندوز ۲۰۱۶ و بالاتر استفاده کنید. در صورتی که سرور تدبیر شما از نسخه‌های پایین‌تری از ویندوز استفاده می‌کند می‌توانید سرویس‌دهندهٔ داشبورد را روی سیستم دیگری نصب کنید و از طریق رشتهٔ ارتباطی با پایگاه داده‌های تدبیر روی سرور اصلی ارتباط برقرار کنید.

تذکر: داشبورد از نرم‌افزارهای تدبیر با کدپیج لاتین پشتیبانی نمی‌کند و در صورتی که مشتریان این سیستمها تمایل به در اختیار گرفتن این سیستم دارند لازم است پیش از راه‌اندازی سیستم نسبت به تغییر کدپیج نرم‌افزار از طریق شرکت پردازش موازی سامان اقدام فرمایند.

نکتهٔ ۱: برای تعریف شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIها) نیاز به زیرسیستم هوش تجاری تدبیر دارید که مستقل از داشبورد عرضه می‌شود. در صورت عدم دسترسی به این سیستم تنها امکان نمایش نمودارهای حسابداری و نمودارهای کالا و در صورت دسترسی به زیرسیستم گزارشات سفارشی کاربر نمودارهای گزارشات سفارشی کاربر خواهید داشت. لذا توصیه می‌شود سیستم هوش تجاری تدبیر را نیز به عنوان پیش‌نیاز این سیستم خریداری فرمایید (سیستم گزارشات سفارشی کاربر به عنوان پیش‌نیاز سیستم هوش تجاری با در اختیار گرفتن آن سیستم به طور خودکار در دسترس خواهد بود).

نکتهٔ ۲: در صورت در اختیار داشتن سیستم وب تدبیر می‌توانید نمودارهای سیستم وب را به داشبورد ارسال کنید و از گزارشات سیستمی ویژهٔ سیستم وب در داشبورد استفاده کنید. سیستم وب تدبیر پیش‌نیاز داشبورد نیست و در صورت عدم نیاز به این امکانات نیاز نیست آنها را خریداری فرمایید.

نسخهٔ تحت وب داشبورد روی آخرین نسخه‌های کروم و فایرفاکس به درستی اجرا می‌شود و با مرورگرهای قدیمی سازگار نیست.

جهت اتصال به سیستم روی بستر اینترنت نیاز به سروری با دسترسی دائم به اینترنت و حداقل یک آی‌پی ولید (Valid IP) دارید. جهت فعالسازی https (ارتباط روی بستر SSL) ممکن است نیاز به یک نام دامنهٔ اینترنتی (domain) و خرید گواهینامهٔ SSL داشته باشید. خرید و راه‌اندازی امکانات و موارد یاد شده بر عهدهٔ واحد آی تی مشتریان محترم است و ارائه این خدمات در حوزهٔ فعالیت شرکت پردازش موازی سامان نیست.

مراحل ابتدایی راه‌اندازی داشبورد وب روی سرور مشابه پوستهٔ وب تدبیر است که می‌توانید در صفحات زیر راهنمای طی این مراحل را مطالعه بفرمایید: