رمز، فونت، پوسته و …

در صورتی که در اجرای اول برنامه مجوز دسترسی به پیامک‌ها را به حسابداری شخصی تدبیر داده باشید در اجراهای بعدی، اول کار پیامک‌ها را بازخوانی می‌کند تا پیامک‌های بانکی جدید را پردازش کند.

اما اگر این مجوز را نداده باشید، حتی اگر بعداً با زدن روی دکمه خواندن پیامک‌ها در صفحه اصلی این مجوز را بدهید برنامه در ابتدای اجرا پیامک‌ها را نمی‌خواند. برای فعال کردن «بررسی پیامک‌ها در شروع برنامه» در پیکربندی لازم است گزینهٔ مربوطه را فعال کنید.

گزینهٔ کاربردی بعدی در پیکربندی تعیین رمز برای ورود به برنامه است. به روال سایر برنامه‌هایی که رمز می‌گیرند دریافت رمز، تکرار دریافت رمز جهت اطمینان از این که رمز مد نظرتان را درست وارد کرده‌اید برای تعیین رمز، دریافت رمز قبلی و دو بار رمز جدید برای تغییر رمز و یک بار رمز موجود برای حذف رمز (غیرفعال کردن گزینه دریافت رمز) روال کار با رمز ابتدایی برنامه است.

نکتهٔ مهم: رمز در پشتیبان برنامه ذخیره نمی‌شود. از این جهت اگر فایل پشتیبان را جای دیگری برگردانید بدون رمز خواهد بود. اگر هم رمزتان را فراموش کرده‌اید راه حل دستیابی به اطلاعاتتان آن است که برنامه را حذف و مجدداً نصب کنید (یا از طریق اندروید اطلاعات برنامه را پاک کنید) و آخرین پشتیبان آن را باز گردانید.

در قسمت پیکربندی امکاناتی نیز برای تنظیم نحوهٔ نمایش اعداد و همینطور حال و هوای کلی برنامه مطابق سلیقهٔ شما در نظر گرفته شده است.

اگر از طرفداران پوسته تاریک یا حالت شب (Dark Theme / Dark Mode) در اندروید باشید تا به حال متوجه شده‌اید که تمام تصاویری که در این راهنما درج شده با آنچه شما می‌بینید متفاوت است و مطابق پیکربندی گوشی خود شما حالت تیره دارد. این به خاطر آن است که برنامه به طور پیش‌فرض از پیکربندی گوشی خود شما تبعیت می‌کند.

اگر تمایل دارید پوسته گوشی مطابق تنظیمات گوشی خود شما نباشد، تنظیم پوسته را در قسمت پیکربندی از پیش‌فرض به تیره یا روشن تغییر دهید.

از تنظیمات دیگری که ممکن است بخواهید آن را تغییر دهید یکی هم «اندازهٔ فونت اعداد» است. اندازهٔ فونت پیش‌فرضِ «خیلی بزرگ» خوانایی بالایی دارد. منتهی برای اعداد بزرگ ممکن است باعث شکسته شدن سطر نمایش عدد به دو سطر شود که اگر با آن مشکل دارید می‌توانید در پیکربندی، اندازهٔ فونت را تغییر دهید.

ویدیوی مرور امکانات – بخش آخر – بودجه‌بندی، دارایی‌های غیرنقدی، پشتیبان‌گیری، گزارش خطا و سایر تنظیمات