پیش‌نیازها

قبل از راه‌اندازی پوسته وب باید اطمینان حاصل کنید که در تدبیر سرویس وب فعال است و آماده‌سازی سرویس انجام شده است. روش اطمینان از فعال بودن سرویس وب در تدبیر آن تست که در پنجره «ایجاد/اصلاح کاربر» دکمه جلوی «نام کاربر سرویس وب» فعال است (اگر فعال نیست کاربر می‌بایست نسخه دارای سرویس وب را از پکیج دریافت کند) و همینطور با کلیک روی آن چک‌باکس «دسترسی ورود به نرم‌افزار تحت وب تدبیر» فعال و قابل انتخاب است (پوسته وب با این کاربر وارد سیستم می‌شود نام کاربر وب و پسورد آن نمی‌تواند شامل حروف لاتین باشد، لطفا در هنگام برخورد به مشکل در هنگام تعریف کاربر مورد نیاز پیغامهای خطای ارائه شده را بخوانید و مطابق دستورالعمل ارائه شده در آنها عمل کنید).

پس از اطمینان از فعال بودن سرویس لازم است آخرین نسخه فایلهای xml مربوط به وب را از واحد نرم‌افزار دریافت نموده در مسیر xml تدبیر دسکتاپ کپی کنید. سپس در شرکتهایی که کاربر نیاز دارد در آنها از پوسته وب استفاده کند از کلیک راست پنجره مدیریت شرکتها عنوان آماده‌سازی دستی سرویس وب را اجرا کنید.

نکته: اگر آماده‌سازی دستی سرویس وب خیلی سریع و در یک لحظه تکمیل می‌شود مشکلی وجود دارد و آن این است که می‌بایست MSXML که روی لوح فشردهٔ تدبیر در دسترس است روی کامپیوتر نصب شود و سپس مجدداً آماده‌سازی اجرا شود.