ناوبری

پس از ورود به سیستم از طریق نوار ناوبری بالای صفحه، امکانات مربوط به انتخاب شرکت، انتخاب دورهٔ مالی، مشخصات کاربر و همینطور منو در دسترس قرار می‌گیرد.

امکانات نوار بالای صفحه

در صورتی که در تدبیر برای کاربران محدودیت دسترسی به شرکتها تعیین شده باشد فهرست شرکتها فقط شامل شرکتهای در دسترس برای کاربر جاری است. به همین ترتیب فهرست دوره‌های مالی یک شرکت فقط شامل دوره‌های مالی شرکت جاری است که برای کاربر غیر قابل دسترس نیستند. ساخت شرکت و دورهٔ مالی منحصرا از طریق نسخهٔ ویندوزی تدبیر در دسترس است و امکان ساخت آنها در پوستهٔ وب وجود ندارد.

در صورتی که تعداد شرکتها زیاد باشد می‌توانید به جای انتخاب از کمبوی شرکت با کلیک روی علامت ذره‌بین جلوی آن با استفاده از نام شرکت یا کد آن (که در تدبیر نمایش داده می‌شود) شرکت مورد نظر را به سرعت پیدا و انتخاب کنید.

دکمهٔ جستجو در شرکتها
پنجرهٔ جستجو در شرکت

با کلیک روی دکمهٔ «اطلاعات کاربر» می‌توانید مشخصات دستگاههایی را که در سیستم تحت وب کاربر از آنها به سیستم وارد شده است ببینید و در صورت نیاز جلساتی را حذف کنید (بیرون بیندازید). در صورتی که به ضرورت از کافی‌نتها یا دستگاههای دیگر وارد سیستم شده و از آنها خارج نشده‌اید می‌توانید از این امکان برای خروج از سیستم از راه دور استفاده کنید. مدیر سیستم جلسات همهٔ کاربران را می‌بینید. حذف جلسات کاربر شبیه حذفهای تدبیر دو مرحله‌ای صورت می‌گیرد. ستون IP حالت لینک دارد و می‌توانید با کلیک روی آن مشخصات ISP را مشاهده کنید.

دکمهٔ اطلاعات کاربر
جلسات کاربر

در گوشهٔ سمت چپ منو دکمهٔ «جستجو و اجرا» قرار دارد که می‌توانید (همانند تدبیر ویندوزی) با استفاده از آن با تایپ بخشی از عنوان فرمان منوی مد نظر آن را پیدا و اجرا کنید.

دکمهٔ جستجو و اجرا
جستجو و اجرا

دکمهٔ پشتیبان‌گیری که در اختیار مدیر سیستم قرار دارد برای پشتیبان‌گیری سریع کاربرد دارد. مسیر تعیین شده می‌بایست با توجه به ساختار فایل سرور دیتابیس تعیین شود. توصیه می‌شود برای پشتیبان‌گیری منظم از امکانات پشتیبان‌گیری زمان‌بندی شدهٔ تدبیر ویندوزی استفاده کنید.

پشتیبان‌گیری سریع (مسیر پشتیبان‌گیری روی سرور است)

در صورتی که روز جاری سررسید رویدادهایی مانند سررسید چک یا فاکتور باشد و کاربر جاری مجاز به دریافت هشدارهای مربوط به سررسیدهای فرم مد نظر باشد روی نوار بالایی تعداد هشدارهای مربوطه ظاهر می‌شود که با کلیک روی آن می‌توان ریز رویدادها را مشاهده کرد. دو بار کلیک روی هر سطر فرم متناظر آن سطر را باز می‌کند.

رویدادهای امروز
فهرست رویدادهای امروز

روش متداول دسترسی به فرمها در سیستم تحت وب همانند تدبیر ویندوزی منوی اصلی است که از کلیدهای میانبر نیز پشتیبانی می‌کند.

منوی اصلی
همانند تدبیر ویندوزی دو بار کلیک (یا دو بار لمس سریع در دستگاههای لمسی) سطرهای بسیاری از فرمها موجب باز شدن فرمهای مرتبط می‌شود.