چاپ

بعضی از فرمها (مثل سند و فاکتور) در تدبیر فرم چاپی قابل سفارشی‌سازی از طریق تغییر فرم دارند. سایر فرمها «چاپ فوری» دارند که قابلیت سفارشی‌سازی اختصاصی ندارد.

پایین گرید فرمهایی که گزارش چاپی قابل سفارشی‌سازی دارند این دو علامت با هم ظاهر می‌شوند که با دکمهٔ دست راستی می‌توان گزارش چاپی اصلی فرم را باز کرد و دکمهٔ دست چپی می‌توان چاپ فوری فرم را مشاهده نمود
در فرمهایی که فقط چاپ فوری دارند فقط علامت چاپ ظاهر می‌شود
بعضی از فرمها مانند پرداخت و دریافت خزانه‌داری چند «قالب» چاپ متمایز دارند که مشخص می‌کنند منظور کاربر از چاپ، چاپ کدام قالب است (اطلاعات کلی فرم نقدی، یک چک خاص یا دستور پرداخت)
بیشتر فرمها (سند، فاکتور و …) تک‌قالبی هستند و فقط لازم است گزارش چاپی مد نظر را برای چاپ انتخاب کنیم. با انتخاب دکمهٔ «تأیید» خروجی چاپ در یک برگه (Tab) جدید باز می‌شود و با کلیک روی دکمهٔ «دریافت» می‌توانید آن را دانلود کنید.
با کلیک روی دکمهٔ «تأیید» برای اولین بار ممکن است در مرورگر کروم با پیغام Pop-ups blocked در نوار آدرس مواجه شوید برای حل مشکل روی علامت ظاهر شده روی نوار آدرس کلیک کنید و با انتخاب گزینهٔ مناسب اجازهٔ باز کردن پنجرهٔ جدید را به پوستهٔ وب تدبیر بدهید.
این تنظیمات را بعداً هم می‌توانید تغییر دهید
با انتخاب گزینهٔ «تأیید» در صورت درست بودن تنظیمات پاپ‌آپ بلاکینگ مرورگر می‌توانید گزارش چاپی را در قالب PDF در مرورگر مشاهده و در صورت نیاز به چاپگر ارسال کنید.
در تدبیر ویندوزی عرض ستونهای چاپ فوری از عرض تنظیم شده برای ستونهای فرم تبعیت می‌کند. در تدبیر وب امکان تعیین عرض ستونهای فرم وجود ندارد به همین دلیل با کلیک روی چاپ از کاربر عرض ستونها برای چاپ پرسیده می‌شود. دکمه‌ای برای صفر کردن عرض ستون (و حذف آن از چاپ) و دکمه‌ای برای برگشت به عرض ستونهای پیش‌فرض وجود دارد. عرض ستونهای وارد شده به تفکیک فرم و کاربر ذخیره می‌شود و در دفعات بعدی چاپ پیشنهاد داده می‌شود.

نکته: پوستهٔ وب از چاپ گروهی (اسناد یا فاکتورها و …) پشتیبانی نمی‌کند.